Ocena gotowości technologicznej

 

TRL (ang. Technology Readiness Level) w tłumaczeniu na język polski oznacza  Poziom Gotowości Technologicznej. Jest to metodyka, mierzona w 9-stopniowej skali, służąca określeniu etapu rozwoju (dojrzałości technologicznej) projektu, wynalazku czy innowacji.

Ocena TRL jest ściśle powiązana z procesem komercjalizacji wynalazków. Na podstawie skali TRL inwestorzy i instytucje finansowe mogą ocenić, czy dany wynalazek jest tylko koncepcją, czy już gotowym do wdrożenia prototypem, a to z kolei determinuje poziom nakładów inwestycyjnych na prace badawczo-rozwojowe w projekcie.

Analiza TRL pomaga także w planowaniu strategii ochrony rozwiązania oraz dobieraniu narzędzi wspierających proces rozwojowy.

Zespół kancelarii FGGH IP pomaga w ocenie stopnia dojrzałości technologicznej wynalazku, a poprzez badania patentowe możemy zasugerować obszary, w których warto prowadzić prace badawcze.

Nasze doświadczenie w biznesie i uczestnictwo w zespołach projektowych pozwala nam na zrozumienie potrzeb pracowników R&D, doradzamy i wspieramy ich twórcze wysiłki w zamienianiu  pomysłów na produkty.

Chcemy towarzyszyć w rozwoju innowacji od samego początku, minimalizując ryzyka związane z wdrożeniem technologii. Zapraszamy do współpracy, służymy klientom naszą wiedzą i doświadczeniem oraz pomagamy w sprostaniu wszelkim wyzwaniom na drodze komercjalizacji.

 

FGGH IP
Concept Tower
ul. Grzybowska 87
00-844 Warszawa
contact@fgghip.com
W celu umówienia się na spotkanie prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy.