Postępowanie sądowe

 

 

Sukces przedsiębiorcy to efekt wielu starań o utrzymanie wyłączności zapewnionej przez uzyskanie patentu, znaku towarowego, wzoru przemysłowego czy wzoru użytkowego. Duże znaczenie dla rozwoju biznesu mają również posiadane przez przedsiębiorców prawa autorskie.

Utrzymanie silnej pozycji rynkowej wymaga od przedsiębiorcy wielu wysiłków i determinacji, między innymi w ściganiu naruszeń tak szybko, jak tylko zostaną zidentyfikowane.

Zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, jak wiele można stracić, ale też jak wiele zyskać, odpowiednio działając w celu utrzymanie wyłączności w zakresie posiadanych praw.

Jako doświadczeni eksperci w dziedzinie IP oferujemy kompleksowe doradztwo w zakresie identyfikacji każdego przypadku naruszenia.

Potrafimy ustalić jakie prawa posiada dany przedsiębiorca. Analizujemy, czy mamy do czynienia z naruszeniem. Jeśli stwierdzimy naruszenie, to w konsekwencji rozpoczynamy kluczowy proces ustalania strategii z uwzględnieniem wszelkich dostępnych instrumentów procesowych.

Potrafimy dostosowywać się do zmieniających warunków rynkowych, jak również dynamicznie postępujących ostatnimi czasy zmian w prawie. Mając na uwadze możliwości i obostrzenia istniejące w przepisach, ustalamy z klientem strategię, rozważamy szanse i zagrożenia, przeprowadzamy burzliwą i kreatywną dyskusję w celu opracowania optymalnych czasowo i finansowo dróg postępowania. Działamy efektywnie, traktując priorytetowo interesy naszych klientów.

Łącząc uprawnienia radców prawnych i rzeczników patentowych z różnych dziedzin, posiadając sieć najlepszych specjalistów z wykształceniem technicznym, oraz doświadczenie w prowadzeniu sporów, rekomendujemy skuteczne metody działania dostosowane do potrzeb klienta. Wspieramy przedsiębiorców na każdym etapie naruszenia, od jego identyfikacji aż do skutecznego wyeliminowania. Zawsze wspólnie omawiamy szanse i potencjalne ryzyka.

Mamy bogate doświadczenie procesowe w sprawnym identyfikowaniu instrumentów procesowych, które mogą posłużyć do ścigania naruszeń.

Pomagamy w określeniu zarzutów, które możemy skierować do nieuczciwego przedsiębiorcy.

Przygotowujemy wezwania do zaprzestania naruszeń, wnioski o zabezpieczenie roszczeń lub dowodów przed właściwymi sądami, wspieramy klienta w pozyskaniu dowodów naruszenia, uczestniczymy w negocjacjach, mediacjach, a w razie wyczerpania dróg pozasądowych – przygotowujemy klienta do procesu sądowego, wszczynamy postępowanie oraz prowadzimy i doradzamy przez cały okres jego trwania, w każdej instancji.

W razie, gdy spór przybiera charakter transgraniczny – współpracujemy z siecią zaufanych prawników i rzeczników patentowych na całym świecie, zapewniając spójne i kompleksowe wsparcie aż do wyeliminowania naruszenia, które szkodzi interesom klienta.

Stoimy na stanowisku, że jedynie skuteczne i kompleksowe zwalczenie nieuczciwych praktyk potencjalnych konkurentów, pozwala zachować rzeczywistą wyłączność rynkową dającą przedsiębiorcy pełną możliwość korzystania z praw, jakie posiada, gwarantując tym samym przewagę konkurencyjną w konkretnym zakresie.

W FGGH IP wiemy, jak ważne jest szybkie, skuteczne i optymalne działanie w przypadku pojawienia się na rynku konkurenta. Reprezentujemy podejście: zero tolerancji dla nieuczciwości.

Środki i instrumenty działania dobieramy indywidualnie do potrzeb klienta.


 

FGGH IP
Concept Tower
ul. Grzybowska 87
00-844 Warszawa
contact@fgghip.com
W celu umówienia się na spotkanie prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy.